کلید و پریز

 • .
 • .
 • کلید: وسیله ای است که برای قطع و وصل جریان برق در یک یا چند مدار الکتریکی به کار می رود.

 • پریز و دوشاخه: وسیله ای است که برای اتصال هادیها و بدنه های قابل انعطاف در سیمکشی ثابت به کار می رود و شامل دو قسمت است:

 • پریز ثابت: قسمتی که با سیم کشی نصب می گردد.

 • دو شاخه: قسمتی که به هادی، یا بند قابل انعطاف لوازم برقی یا بند قابل انعطاف پریز دستی متصل می شود.

 • پریز چند راهه: یک دستگاه پریز است که بیش از یک محل برای اتصال دو شاخه داشته باشد.

 • ولتاژ نامی: ولتاژی است که دستگاه برای آن ساخته شده و توسط سازنده روی آن نشانه گذاری شده است.

 • جریان نامی: شدت جریانی که روی پریز یا دوشاخه به وسیله سازنده نشانه گذاری شده است.

 

 •     ← منظور از ولتاژ و شدت جریان مقدار موثر آن است مگر در مواردی که جز آن ذکر شده باشد.

 • .
 •     ← کلید های فرمان روشنایی مورد مصرف در تاسیسات برقی ساختمانها ( مسکونی، اداری، آموزشی، بهداشتی، صنعتی و غیره)، که ولتاژ نامی آن از ۲۵۰ ولت تجاوز نمی کند، باید منطبق با مشخصات مندرج در آخرین اصلاحیه استاندارد ملی شماره ۴۶۲ ساخته شده باشد.

 • .
 •     ← کلیدهای دستی مصارف عمومی نصب ثابت، برای استفاده در داخل یا خارج ساختمان، که ولتاژ نامی آن از ۴۴۰ ولت و جریان نامی آن از ۶۳ آمپر تجاوز نمی کند باید برابر با استاندارد IEC ۶۶۹-۱ یا یکی از استانداردهای معتبر بین المللی ساخته شده باشد.

 • .
 •     ← پریزها و دوشاخه های برق یک فاز، دو فاز، و سه فاز که ولتاژ اسمی آن از ۳۸۰ ولت و جریان نامی آن از ۲۵ آمپر تجاوز نمی کند و جعبه های مربوطه باید بر اساس انطباق با جدیدترین اصلاحیه استاندارد ملی شماره ۶۳۵ تولید شده باشد.

 • .
 •     ← پریزهای صنعتی و پلاگ مربوطه به آن، کع ولتاژ اسمی آن از ۵۰۰ ولت و جریان نامی آن از ۱۰۰ آمپر تجاوز نمی کند، باید منطبق با نشریه استاندارد شماره ۳۰۹ کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک IEC یا مشابه آن ساخته شده باشد.
 

کلید ، پریز و دیمر های اشنایدر:


۱-آسفورا 
هر امکانات که شبکه برق خانگی امروزه باید فراهم کند، برای شما مهیا می کند.
طراحی شیک وزیبای این محصول هارمونی را به فضای داخلی اضافه می کند. آسفورا آخرین جزءِ کامل کننده و زینت بخش فضاهای داخلی است. علاوه بر ظاهر زیبا، محصولات آسفورا دارای کیفیتی بالا می باشد که باعث می شود در مدت زمان طولانی رنگ آن ها به زردی نگراید.

آسفورا با تنوعی از عملکردها  برای راحتی مصرف کننده طراحی شده است. اگر به دنبال یک سیستم برق خانگی مطمئن هستید، آسفورا انتخابی درست با قیمت مناسب برای این منظور است. در ۱ طرح ۶ رنگ و ۱۵ عملکرد اصلی فضای داخلی خانه شما را آراسته می کند.
با خلق کردن فضاهای نوری مناسب برای هر اتاق در هر ساعت فضای داخلی را با بهترین حالت نمایش می دهد و با تنظیم یک روشنایی صحیح ابعادی جدید از فضا به نمایش می گذارد.
- کلیدهای روشنایی
- دیمرها۲-سدنا 

سدنا، باطراحی متفاوت، ضخامت کم و رنگ های شیک خواسته های شما را برآورده می سازد.


۳-مرتن

مکانیزم ها:


مکانیزم های مرتن با بالاترین تنوع ، دست کارفرمایان و طراحان برق ساختمان را در انتخاب امکانات مورد نیاز باز گذاشته است و در عین حال به دلیل یکسان بودن مکانیزم ها برای تمامی مدل های مرتن ، میتوان پس از نصب مکانیزم ها از تمامی رویه ها و قاب ها با طرح ها و رنگهای موجود در سیستم ام و سیستم دیزاین جهت تکمیل استفاده نمود. این مکانیزم ها تماما در کارخانجات مرتن در Wiehl (ویل) آلمان در نزدیکی شهر کلن تولید میشوند و از بالاترین کیفیت ساخت در سطح جهان برخوردار میباشند.


سیستم  ام:

بیشترین تنوع در طرح و رنگ مرتن در سیستم ام یافت میشود. در این سری قاب ها به نسبت سیستم دیزاین از ضخامت بیشتر و رویه ها طبق استاندارد 55 میلیمتر آلمان تولید میشوند. رویه ها به رنگ های سفید،کرم،آنتراسیت و آلومینیومی و نیز رویه سفید اکتیو دارای خاصیت آتی باکتریال تولید میشوند. قاب های سیستم ام از ام پلان و ام اسمارت که ویژگی آن سادگی و قیمت بسیار مناسب تا ام الگانس که شامل قاب های از جنس شیشه،چوب و فلز میباشند که از لوکس ترین کلید و پریزهای مدرن جهان به شمار میروند.
جهت اطلاعات تکمیلی کلیک کنیدسیستم دیزاین:

سیستم دیزاین شامل طرح های مدرنی مانند استیل و ترنسنت و نیز طرح کلاسیک آنتیک میباشد که در بسیاری پروژه های سبک کلاسیک در ایران نیز بکار رفته است. در سیستم دیزاین رویه ها بزرگتر از سیستم ام و قاب ها به خصوص در آرتک نازک و به این دلیل بسیار شیک و خاص طراحی شده است. سری آرتک استیل که رویه و قاب هر دو از جنس استیل میباشند جزو خاص ترین کلید و پریزهای مرتن میباشند که پنل های سیستم هوشمند این سری نیز از جنس استیل تولید میشوند.
جهت اطلاعات تکمیلی کلیک کنید.

 

 

در صورت نیاز به اطلاعات فنی و قیمتی بیشتر لطفاً با شماره تلفن  ۲۶۱۱۳۸۲۵  داخلی ۱۰۳ تماس حاصل فرمایید.

 


     

معرفی شرکت ویکو

شرکت ویکو با هدف ایجاد راه حل هایی برای انتقال، استفاده و عرضه آسان تر برق در کارخانه خود واقع در شهرک صنعتی سنجاق تپه استانبول در فضای تولید سرپوشیده ۶۰ هزار متر مربع فعالیت می نماید که به عنوان بزرگترین تولید کننده ملزومات برقی ترکیه نیز شناخته می شود.
محصولات تولیدی شرکت ویکو شامل انواع کلید های روشنایی، پریز ها، پریز های چند راه ( سیم رابط)، جعبه فیوز، فیوز و کلید اتوماتیک، کنتور هوشمند برق و سیستمهای هوشمند ساختمان می باشد. شرکت ویکو علاوه بر حفظ جایگاه خود به عنوان رهبر این صنعت در بازار ترکیه با سهم بازار بیش از ۶۰ درصد، در بازارهای جهانی نیز موفق به صادرات به ۷۰ کشور در اقصی نقاط دنیا گردیده است.

شرکت ویکو علاوه بر اخذ استاندارد های فنی جهانی مانند IEC, CE, VDE, EEPs, NL شامل استاندارد های کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی، در لیست ۵۰۰ شرکت صنعتی ترکیه در رتبه ۳۲۹ قرار دارد و با داشتن استاندارد های Iso ۹۰۰۱, Iso ۱۴۰۰۱  همچنین OHSAS در قسمت مدیریت ایمنی و بهداشت کار موفق به ورود به برنامه پشتیبانی کیفی Turquality شده است.

در راستای چشم انداز جهانی شدن، شرکت ویکو در سال ۲۰۱۴ با فروش بخش اعظم سهام خود وارد گروه پاناسونیک ژاپن گردیده است.

شرکت سایان الکتریک طرح نماینده فروش محصولات ویکوی ترکیه در کلیه گروه های تولیدی شامل:


 • ۱- انواع کلید و پریز معمولی با قاب پلاستیکی و مکانیزم باکالیت کاملا نسوز و کانتکت نقره با انواع قاب های پیوسته برای کلید و پریز از ۲ تا ۶ تایی افقی و عمودی مدل های VIKO KARRE, VIKO CARMEN

 •   


دانلود کاتالوگ مدل ویکو کاره

دانلود کاتالوگ مدل ویکو کارمن

 


۲- انواع کلید و پریز با قاب شیشه، چوب و آلومینیوم در طرح ها و رنگ های مختلف با انواع قاب های پیوسته برای کلید و پریز از ۲ تا ۶ تایی افقی و عمودی مدلهای VIKO ARTLINE, VIKO ELOXAL, VIKO NOVELLA, VIKO TRENDAلینک دانلود کاتالوگ مدل ویکو آرت لاین

 


 • ۳- انواع کلید های لمسی بسیار مدرن سری VIKO NOVELLA SENSE


لینک دانلود مدل ویکو نوولا اس ( لمسی )

 


 • ۴- انواع کلید و پریز با قاب مخصوص اتاق کودکان، اتاق جوانان و طراحی های داخلی مدرن مدل های KARRE KIDS, KARRE STYLE

 


لینک دانلود مدل ویکو کاره کیدز

لینک دانلود مدل ویکو کاره استایل

 


 • ۵- انواع کلید و پریز سری  , OPTIMA, NEVA THEA ساخت شرکت تبن آلمان به سفارش ویکو

 


دانلود کاتالوگ مدل ویکو ته ها


 • ۶- سیستم های هوشمند Thea IQ ساخت شرکت Theben آلمان به سفارش ویکو


دانلود کاتالوگ مدل ویکو ته ها آی کیو

 


 • ۷- انواع سیم رابط های بسیار مرغوب ۲، ۳، ۴ و ۶ تایی با سیم و بدون سیم

 

 


   

لازم به ذکر است کلیه مدل های ویکو بصورت مدولار  بوده از سه جزء کادر، رویه و مکانیزم تشکیل می شوند که به شما امکان ترکیب کلیه رنگ ها را در هر گروه ایجاد می نماید.  لیست قیمت کامل محصولات را می توانید از این لینک دریافت نمایید.